Home Wydarzenia 2016/2017 16.05.2017 r. - Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim

Humor z zeszytów szkolnych

Dosyć szybko można się zorientować, że Izabela nie nadaje się do interesu, który ma Wokulski

Odliczamy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Opublikowanie w sieci:
· Koniec wydarzenia:

Sondy

Czy nie czas już na nową wersję witryny www?

Przeglądarki które tu zawitały

13.6%Google Chrome 41.0.2272.96
8.0%Safari 9537.53
4.3%Google Chrome 61.0.3163.100
4.1%FireFox 57.0
3.8%Google Chrome 60.0.3112.113
3.4%Google Chrome 63.0.3239.132
2.9%FireFox 21.0
2.3%FireFox 56.0
2.1%FireFox 40.1
2.1%FireFox 55.0

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Redesigned by:
CyberAlex
16.05.2017 r. - Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim

16 maja 2017 r. w Zespole Szkół Gimnazjum i Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Przemęcie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim pod patronatem Starostwa Powiatowego w Wolsztynie. Koordynatorem i pomysłodawcą konkursu była pani Magdalena Pitrowska – nauczycielka języka angielskiego.

Przedsięwzięcie to miało na celu kształtowanie wrażliwości na poezję angielską, propagowanie pięknego, żywego słowa, zachęcenie uczniów do regularnej pracy nad językiem obcym, wyłonienie dzieci uzdolnionych językowo i oczywiście nagradzanie wysiłków nauczycieli i ich podopiecznych. Dzieci recytowały wiersze wybrane z przygotowanego przez koordynatora zestawu. Oceniane były pod względem pamięciowego opanowania tekstów, wymowy oraz ich interpretacji. Udział w przedsięwzięciu wzięło dziewięć szkół, a sam konkurs okazał się bardzo trafnym działaniem dydaktycznym. Wielu uczestników sięgnęło po raz pierwszy po literaturę angielską.

W przeprowadzenie konkursu aktywnie włączyły się nauczycielki Zespołu Szkół w Przemęcie – panie Magdalena Łakoma, Izabela Kędzierska - Krzywonos i Aleksandra Michalczak oraz pomysłodawczyni, Magdalena Pitrowska. Uczniowie oczekujący na występ mieli zorganizowane zajęcia aktywizujące. Przed ogłoszeniem wyników grupa zwiedziła przepiękny przemęcki kościół.

Komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia, gdyż uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. Wyłoniono następujących laureatów:

w kategorii klas czwartych:

I miejsce – Kaja Sobierajska – SP Przemęt,

II miejsce – Zuzanna Cukierska – SP nr 3 Wolsztyn,

III miejsce – Weronika Ratajczak – SP Starkowo;

w kategorii klas piątych:

I miejsce – Marta Marciniak – SP Przemęt,

II miejsce – Julia

Wolnik – SP Mochy,

III miejsce – Antoni Dolata – SP nr 3 Wolsztyn;

w kategorii klas szóstych:

I miejsce – Weronika Bzyl – SP Przemęt,

II miejsce – Maria Woch – SP Kaszczor,

III miejsce – Alicja Olejniczak – Radomierz.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy z rąk Starosty Powiatu Wolsztyńskiego – pana Janusza Frąckowiaka, kierownika Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji w powiecie wolsztyńskim – pana Waldemara Kalitki, dyrektora Zespołu Szkół w Przemęcie – pani Haliny Pohl oraz koordynatora konkursu – pani Magdaleny Pitrowskiej.

Przedsięwzięcie wsparli: Starostwo Powiatowe w Wolsztynie, wydawnictwa: Oxford University Press, Pearson, Macmillan, Rada Rodziców działająca przy Zespole Szkół w Przemęcie oraz Sklepik Szkolny "Pszczółka".

Konkurs upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze, a dla uczestników był ogromnym przeżyciem.

Powrót do poprzedniej strony

Translate this site ;)

naszej szkolnej
strony www

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu322
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu3610
mod_vvisit_counterWszystkie791726

Obecnie: 28 guests na stronie
Twoje IP: 162.158.78.220
 ,
Dzisiaj mamy: 22 Lut, 2018

A skąd to nas oglądają ;)

Poland flag 60.5%Poland (37397)
United States flag 12.9%United States (7979)
Unknown flag 11.7%Unknown (7236)
Germany flag 7.7%Germany (4749)